Professional and volunteer firefighters / Berufs und Freiwillige Feuerwehren

4.5.2010 Záchrana psa z jímky Vrané n.Vlt.


4.5.2010 v 18:29   vyjela stanice k vyproštění psa z jímky do areálu bývalých papíren ve Vraném.

Zasahovala směna "C" - CAS 24 Scania - 1 + 3

Jednalo se o psa středního vzrůstu, který spadl do nepoužívané jímky ČOV v objektu papíren. Pes nebyl zraněn.

Hasiči se snažili se psem navázat kontakt, ale ten se  při přiblížení  choval velmi nepřátelsky. Na místo byla povolána starostka obce a místní veterinářka. Psa se ale odchytit nepodařilo. Nezabral ani pokus o zklidnění pomocí léků aplikovaných do buřta. Toho se pes ani nedotknul. Po delší době se na místo dostavil další veterinární lékař, ale bez slíbené foukačky. Psa se nakonec podařilo odchytit do smyčky a uspat. Na obojku byl kontakt na majitelku, kterou je angličanka. S využitím tlumočnických služeb KOIS bylo vše vysvětleno a pes i se zástupcem majitelky (který si pro uspaného psa přijel na kole) byl dopraven do místa bydliště v Březové.

Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Zachrana_psa_z_jimky_Vrane_n.Vlt._4.5.2010/

 

 


 

So 8. květen 2010, 10:17:35 CEST
hzsjilove
Děkujeme za návštěvu. Krásný den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one