Professional and volunteer firefighters / Berufs und Freiwillige Feuerwehren

10.5.2010 - Požár sklepa, Vrané n.Vlt.


10.5.2010 v 16:19 hodin byl jednotce ohlášen požár sklepa  domu č.173 ve Vraném nad Vltavou.

Vyjela směna "C" - CAS 24 Scania - 1 + 3  a  VEA Daihatsu Feroza -  1 + 0

Šlo o požár sklepní místnosti bez oken a prostoru pod schody do sklepa. Schodiště v tomto místě bylo tvořeno ocelovým roštem bez podhledu a tak museli hasiči při cestě k ohnisku požáru procházet přímo proudem kouře a horkých produktů hoření. Jako první byly na nístě jednotky SDH Skochovice a SDH Zvole. Společně provedly průzkum a nasadily 1 C proud na hašení. Bylo  zjištěno silné zakouření chodby a schodiště. V bytech se nacházelo 8 osob, které komunikovaly okny. Po příjezdu jednotky HZS Jílové byla provedena  evakuace osob za použití vyváděcích masek a nasazena přetlaková ventilace. 

V průběhu hasebních prací uvedla jedna obyvatelka domu, že postrádá dvě malé děti. Při velmi důkladné prohlídce sklepů i celého domu a okolí nebyly nalezeny. Bylo zjištěno, že děti se nacházejí mimo prostor zásahu.

Vzhledem k počtu evakuovaných osob a náročnosti zásahu za použití dýchací techniky byla na místo povolána záchranná služba a další posilová jednotka HZS Hl.m. Prahy - stanice Radotín. 

Lékař záchranné služby  prohlédl  všechny evakuované osoby, ale nikdo  nemusel být ošetřen. ZS na místě zůstala až do likvidace požáru.

Další JPO a složky  IZS:  JSDH Skochovice, JSDH Zvole, HZS Hl.m.Praha, ZS ASČR - RLP Zbraslav a RZP Davle, PČR OO Jílové u Prahy, ZPP HZS Benešov.

Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Pozar_sklepa_Vrane_n_Vlt._10.5.2010/

 


 

Út 11. květen 2010, 21:53:36 CEST
hzsjilove
Děkujeme za návštěvu. Krásný den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one