Technická pomoc - Slapy, Ždáň
01:12 - Technická pomoc - Slapy, Ždáň

Zasahovala směna "C" - CAS 24 Scania - 1 + 4

Jednalo se o transport pacienta (asi 150 kg) z hausbotu do sanitky.

Pacient byl přenesen pomocí transportní vany ze stísněného prostoru hasbotu na člun ZS a z něj do sanitky.

Další složky IZS:  Záchranná služba ZSPV - stanoviště Ždáň, Záchranná služba ASČR - stanoviště Zbraslav

Web Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje o případu napsal:

11.7. Vodní záchranáři úspěšně zresuscitovali pacienta (Slapy)

Dnes krátce po půlnoci vyjížděla vodní záchranná služba na Slapské přehradě na svůj osmý letošní výjezd. Záchranáři byli voláni k dušnosti muže na hausbótu v zátoce na Ždáni. Záchranáři byli s člunem do pěti minut byli na místě. Zjistili, že sedmdesátiletý muž je pravděpodobně po koronární příhodě v bezvědomí, nedýchá a nemá srdeční akci. Okamžitě zahájili oživování a přivolali na místo lékařskou posádku ze Zbraslavi. Záchranáři také zajistili muži dýchací cesty s připojením na řízenou plicní ventilaci a pokračovali v resuscitaci. Do příjezdu lékaře měl muž obnovenou srdeční akci. Poté znovu došlo k srdeční zástavě a pacient byl opět úspěšně resuscitován. Na místo byl přivolán Hasičský záchranný sbor, který záchranářům pomohl zajištěného pacienta přenést ze stísněného prostoru hausbótu do člunu. Člunem byl pacient převezen na základnu, kde byl přeložen do sanitního vozu a transportován do IKEMu na koronární oddělení. Na tomto výjezdu je patrné, že záchranářská posádka je plně schopna poskytnout pacientovi adekvátní péči - např. úspěšně obnovit základní živozní funkce pacienta bez přítomnosti lékaře v posádce.

So 12. červenec 2008, 11:43:09 CEST