Obří slalom "O pohár ředitele HZS Praha" - Rokytnice 19.1.2009

V pondělí 19. ledna se uskutečnil závod v obřím slalomu „ O pohár ředitele HZS Praha“, který tento HZS společně se sportovním klubem pražských hasičů pořádal v Krkonošské Rokytnici. Závod se jel na červené sjezdovce Skiareálu Horní domky na Lysé Hoře a byl vypsán pro příslušníky HZS a členy SDH. Po delší době opět zavládl na naší stanici sportovní duch, a hlavně s iniciativi Tomáše Hrachovce , se již před vánoci začala formovat skupina reprezentantů z rajónu naší stanice. Výsledkem byla osmičlenná skupina sportovních nadšenců ve složení :

Tomáš Hrachovec  - HZS Jílové

Luboš Hrachovec  - HZS Jílové

Pavel Pešek  - HZS Jílové

Smola Martin  - SDH Jílové

Jirka Hofírek  - SDH Dolní Jirčany

Zděnek Nejedlý  - SDH Luka pod Medníkem

David Synek  - SDH Zvole

Dáša Hrachovcová  - SDH Okrouhlo

Rokytnice nás přivítala slunečným počasím. To však vydrželo jen první cestu lanovkou směrem vzhůru. Nahradila ho mlha a občas i větrno, ale někdy bývá na horách mnohem hůř. Myslím že snad každý z nás si někde v koutku duše přál aby naše výprava dovezla nějakou medaili. Zejména Dáša k ní měla hodně blízko! Startovní pole žen bylo totiž pětičlenné. Dáša hodně chtěla a v obou kolech do toho dala všechno. Její časy byli lepší než většina časů mužského osazenstva. Na stupně vítězů se však nevešla a přitom by jí to vedle Báry Špotákové tak slušelo! Ani v mužských kategoriích to nebylo lepší a tak jsme museli všichni přiznat že trénink na Chotouňském kopečku prostě na rodilé horaly nestačí, i když výkony Hofryho , Martina ale i Zděnka byli na špičkový úrovni. Musím přiznat že jsem byl příjemně překvapen, jak dobří lyžaři se mezi hasiči najdou. Když jsme zrovna nezávodili, užívali jsme si lyžování po svém. Samozřejmě nechyběli ani pravidelné zastávky u občerstvovacích stanic. Na jedné z nich se s námi ochotně vyfotila i již zmiňovaná Barča (Jinak velice pohodová a příjemná holka). Zkrátka jsme prožili pohodovej den, utužili naše přátelství a tak to má být! Jo a příští rok, to…., to…., To ještě uvidíte!!!

Foto: http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Lyzarske_zavody_Rokytnice_19.1.2009/

Výsledková listina:  http://www.pozary.cz/priloha/497894f237516/vysledky-49789578597dc.pdf

Čt 22. leden 2009, 22:15:27 CET