Professional and volunteer firefighters / Berufs und Freiwillige Feuerwehren

Sport

dsc-1257-4c2e30f8e90f9.jpg

Mistrovství ČR v požárním sportu hasičů z povolání 

Výstup na věž - 1.místo: Jan HOPP

 

Zveme  Vás na

Jarní splutí řeky Sázavy z Týnce n/S  do Pikovic

16. dubna 2009 od  10:00 hodin

pořádá  Hasičský sportovní klub

 Více info : http://www.pozary.cz/priloha/49af95fe30846/sazava-1st-49af98596154c.pdf

 

 


 

V pondělí 19. ledna se uskutečnil závod v obřím slalomu „ O pohár ředitele HZS Praha“, který tento HZS společně se sportovním klubem pražských hasičů pořádal v Krkonošské Rokytnici. Závod se jel na červené sjezdovce Skiareálu Horní domky na Lysé Hoře a byl vypsán pro příslušníky HZS a členy SDH. Po delší době opět zavládl na naší stanici sportovní duch, a hlavně s iniciativi Tomáše Hrachovce , se již před vánoci začala formovat skupina reprezentantů z rajónu naší stanice. Výsledkem byla osmičlenná skupina sportovních nadšenců ve složení :

Tomáš Hrachovec  - HZS Jílové

Luboš Hrachovec  - HZS Jílové

Pavel Pešek  - HZS Jílové

Smola Martin  - SDH Jílové

Jirka Hofírek  - SDH Dolní Jirčany

Zděnek Nejedlý  - SDH Luka pod Medníkem

David Synek  - SDH Zvole

Dáša Hrachovcová  - SDH Okrouhlo

Rokytnice nás přivítala slunečným počasím. To však vydrželo jen první cestu lanovkou směrem vzhůru. Nahradila ho mlha a občas i větrno, ale někdy bývá na horách mnohem hůř. Myslím že snad každý z nás si někde v koutku duše přál aby naše výprava dovezla nějakou medaili. Zejména Dáša k ní měla hodně blízko! Startovní pole žen bylo totiž pětičlenné. Dáša hodně chtěla a v obou kolech do toho dala všechno. Její časy byli lepší než většina časů mužského osazenstva. Na stupně vítězů se však nevešla a přitom by jí to vedle Báry Špotákové tak slušelo! Ani v mužských kategoriích to nebylo lepší a tak jsme museli všichni přiznat že trénink na Chotouňském kopečku prostě na rodilé horaly nestačí, i když výkony Hofryho , Martina ale i Zděnka byli na špičkový úrovni. Musím přiznat že jsem byl příjemně překvapen, jak dobří lyžaři se mezi hasiči najdou. Když jsme zrovna nezávodili, užívali jsme si lyžování po svém. Samozřejmě nechyběli ani pravidelné zastávky u občerstvovacích stanic. Na jedné z nich se s námi ochotně vyfotila i již zmiňovaná Barča (Jinak velice pohodová a příjemná holka). Zkrátka jsme prožili pohodovej den, utužili naše přátelství a tak to má být! Jo a příští rok, to…., to…., To ještě uvidíte!!!

Foto: http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Lyzarske_zavody_Rokytnice_19.1.2009/

Výsledková listina:  http://www.pozary.cz/priloha/497894f237516/vysledky-49789578597dc.pdf

 

 

 

 

V úterý 13. května se šestice našich příslušníků, jmenovitě: Tomáš Hrachovec, Pavel Pešek, Honza Hopp, Tomáš Pánek, Jirka Škvor a Libor Cvik za další účasti Dáši Hrachovcové , Jirky Cajthamla ze stanice Řevnice a čtyř kolegů ze Záchranné služby, zúčastnila sportovně zábavní akce s názvem Okolotour konané na území CHKO Český les v okrese Tachov. Hlavním pořadatelem a sponzorem celé akce byla firma RCS Kladno s.r.o. společně s HZS Plzeňského kraje.

Vyrazili jsme v 6:30 z Jílového a přes Mníšek a Řevnice, kde se zformoval zbytek naší výpravy, zamířili do obce Částkov u Tachova. Tam byl start a zároveň i cíl celé akce. Po příjezdu na místo jsme se zaregistrovali a prodělali „Lékařskou prohlídku“.  Následoval projev hlavního pořadatele , seznámení s tratí a nastínění doprovodných disciplín. První disciplínou, která na závodníky čekala hned v místě startu byla volba Miss Okolotour. V ní se měl každý závodník co možná nejvtipněji představit ostatním a tak se začalo opravdu zvesela. Následovala povinná rozcvička s „Olgou Šípkovou“ která měla za úkol pořádně procvičit tělo.

Teď již nic nebránilo vydat se na 30ti kilometrový okruh Českým lesem. Vlastně něco ano. Jirka Škvor píchnul kolo ještě než vůbec vyjel! Díky pochopení pořadatelů a rychlým rukám Libora a Honzy jsme start nezmeškali a s výstřelem se vydali na trať společně v padesátihlavém pelotonu. Asi po deseti kilometrech jízdy na nás čekala další disciplína. Tou byla jízda zručnosti. Ukázalo se že se nemusíme za naše jezdecké umění stydět a tak na naše konta začali přibývat první body.

Závodní pole se pak vydalo na další cestu, aby zhruba v polovině okruhu znova zastavilo. Na řadu přišlo další soutěžní klání. Závodníci vyrazili do kouzelného bylinkového lesa. Úkolem každého bylo nasbírat co nejvíc bylin v podobě plechovek s Gambáčem, Staroušem, Kruškama, Zubrem a Plzeňskou dvanáctkou, které rostly za pařezy, u kamenů i na stromech.

Do téhle disciplíny šli všichni s obrovskou vervou. Někteří členové našeho teamu předvedli skutečně dobré znalosti v hledání bylin a tak jsme už při sčítání pivíček začínali tušit medailové ambice. Tučný úlovek pak posloužil ke spláchnutí buřtíků, které jsme upekli na ohni. Řádně osvěžené a promaštěné na nás ihned čekala další bodovací soutěž. Byla jí vrchlařská prémie. Asi tříkilometrový stoupák jsme sice zvládli bez obtíží, ale naše bodové účty jsme příliš nevylepšili. Odměnou nám tak byl snad jen překrásný pohled na okolní panoramata a následný dlouhý sjezd. Další kilometry nám ubíhali pod koly až na poslední disciplínu. Tou byla závěrečná časovka na asi 1Km. Ani tady už nás žádné výrazné bodové ohodnocení nepostihlo. Po naložení kol, převlečení a rychlém občerstvení následovalo vyhodnocení celého klání. To bylo pro nás vskutku překvapivé. Jedna z holek ze ZZS obsadila 2. místo ve vrchlařské prémii.  Ve sbírání bylin skončil Honza na 3. a Pavel na 2. místě. V soutěži Miss se na druhém místě umístil Libor. Snad největším překvapením bylo celkové vyhodnocení Tour, kdy Pavel obsadil 3.místo. Ne že by na tom kole tak uměl, ale to bylinkářské umění ho vyneslo dost vysoko! Po všech oficialitách se pokračovalo v bujaré zábavě. Jedlo se pečené prasátko, pilo pivíčko hrála kapela a navazovala se nová přátelství.

 

Závěrem by jsme chtěli vyslovit dík všem pořadatelům za perfektně připravenou akci, která utužila nejen naše zdraví, ale i přátelství a kolektivního ducha. Takových akcí není nikdy dost a věřte že když to půjde tak za rok jedeme zase!

 

Foto: http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Okolo_tour_13.5.2008/

 

 

 

 

Členem reprezentačního družstva ČR je Honza Neubert.

Držíme  mu palce a dofáme, že přiveze medajli z jeho oblíbené disciplíny - výstupu na věž. 

Více na : http://www.ostrava2007.cz/

815.jpg
zahajeni_013.jpg
zahajeni_001.jpg
poster.jpg

K závodu raftů na divoké vodě, který pořádá HZS Hl.města Prahy  na umělém kanále v Praze - Tróji  16.6.2007, se přihlásila také posádka z naší stanice. 

Její složení je :  Honza Neubert, Tomáš Hrachovec, Pavel Pešek a Jirka Škvor.

Popis tratě:                                                                                                                                                 - umělá slalomová dráha v Praze-Troji,
- obtížnost  WW 3-4,
- délka 350 m, šířka 12 m, rozdíl hladin 3,6 m, průtok 15 m3/s,
- na trati závodu pro slalom bude vytyčeno šest branek, z toho tři protivodné a tři povodné, v   případě doteku na bráně bude posádka penalizována 5 trestnými sekundami, v případě neprojetí 50 sekundami, které se budou připočítávat k celkovému času posádky.             

Program závodu:                                                                                                                                        8:00 – 8:30 hod.  prezentace a zahajovací nástup
8:30 – 9:55 hod.  volný trénink
10:00 hod.            slalom R4 – obě jízdy
11:00 hod.            slalom R6 – obě jízdy
12:00 hod.            sjezd
13:00 hod.            ukončení a vyhlášení výsledků

Při  právě skončeném výcviku na vodě  celá posádka pilně trénovala v  divokých vodách  řeky Sázavy. A jak bylo vidět při vlastním závodě byla příprava opravdu kvalitní.

Naše posádka obsadila velice pěkné 6. místo a byla nejlepší  ze Středočeského kraje.

Seznam posádek a jejich výsledky najdete mezi fotografiemi a po zvětšení bude i čitelný.

Děkujeme všem příznivcům (i bývalým příslušníkům stanice) a členúm rodin,kteří přijeli naši posádku povzbudit. Všechny můžete zahlédnout na zveřejněných fotkách.

Výsledky a další foto: http://www.pozary.cz/clanek.asp?id_clanku=7663

Prohlídka trati za doprovodu rodin
Prohlídka trati za doprovodu rodin
Vykládání  raftu a materiálu
Vykládání  raftu a materiálu
Vzhůru na tréninkovou jízdu
Vzhůru na tréninkovou jízdu
Tak pojedem, nebo ne? 
Tak pojedem, nebo ne? 
Tréninkový sjezd bez branek - pohoda
Tréninkový sjezd bez branek - pohoda
Ty ....., vona je to docela makačka
Ty ....., vona je to docela makačka
Nějaké figury pro diváky
Nějaké figury pro diváky
Naši fanouškové
Naši fanouškové
<p>Potápěči si říkají: " To jsou z Jílovýho, můžeme na buřta, teď jsme bez práce."</p>

Potápěči si říkají: " To jsou z Jílovýho, můžeme na buřta, teď jsme bez práce."

Zabertééé!!
Zabertééé!!
Ta další branka je ještě lepší
Ta další branka je ještě lepší
Jo sjezd, to je něco. Letíme jako šipky.
Jo sjezd, to je něco. Letíme jako šipky.
Ale ten balvan sem dávat nemuseli. Jenom nás tu brzdí.
Ale ten balvan sem dávat nemuseli. Jenom nás tu brzdí.
<p>Ještě třikrát zabrat&nbsp; pádlem a jsme v cíli</p>

Ještě třikrát zabrat  pádlem a jsme v cíli

No a máme to za sebou. Nebude pršet?
No a máme to za sebou. Nebude pršet?
<p>Moc neštěkej, příště jedeš s námi</p>

Moc neštěkej, příště jedeš s námi

To jsem ráda, že ses mi neutopil
To jsem ráda, že ses mi neutopil
Teď už jen všechno uklidit a najít suché prádlo
Teď už jen všechno uklidit a najít suché prádlo
Tak jakou klobásu si dáme? Pálivou, nebo tu tmavou.
Tak jakou klobásu si dáme? Pálivou, nebo tu tmavou.
Pokud se Vám povede tenhle obrázek zvětšit, tak se dozvíte jak to dopadlo
Pokud se Vám povede tenhle obrázek zvětšit, tak se dozvíte jak to dopadlo
Foto profesionála
Foto profesionála
Foto profesionála
Foto profesionála
Foto profesionála
Foto profesionála
Vzdávám se ?
Vzdávám se ?
P6160090.JPG
P6160096.JPG
P6160098.JPG
Požární sport na PS Jílové - obrázek

Požární sport na PS Jílové - obrázek

Na naší stanici  slouží jeden ze členů reprezentačního družstva ČR v požárním sportu.
Děkujeme za návštěvu. Krásný den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one