Professional and volunteer firefighters / Berufs und Freiwillige Feuerwehren

 

Den otevřených dveří stanice

v pátek  4. če rvna 2010

od 09:00 do 12:00 hodin.

Změna termínu z důvodu účasti jednotky na taktickém cvičení v silničním tunelu Komořany - Točná, dne 1.6.2010.

 


 

 Druhé „kolečko“ je minulostí.

 

   Poslední červencovou sobotu pořádaly oba jílovské hasičské sbory (SDH a HZS) již druhý ročník cyklisticko-zábavného podniku pod názvem Jílovské kolečko, určeného pro členy IZS a jejich rodinné příslušníky.

Zatím, co loni vyrazilo na cesty do okolních lesů 52 cyklistů, letos nás již jelo 66. Konkrétně 41 mužů, 18 žen a 7 dětí z 11 dobrovolných sborů, 5 stanic HZS a záchranáři z ASČR. Pravda že tři nejmenší děti se pouze vezli v sedačkách, ale o to náročnější to měli tatínci. Pomyslný start i cíl byl na radlickém hřišti, za což patří tamním fotbalistům velký dík.

   Ještě než se vydal peloton na nástrahy asi 25 km dlouhé tratě, musel se náležitě rozcvičit. Stejně jako loni se této role ujal Petr Erban a co by Bořek Šípek předvedl opět parádní vystoupení. Pak již všichni osedlali své stroje a vydali se přes Libeř do Zahořan, kde byla na návsi před hospodou připravena první soutěž. Úkolem bylo přejet asi desetimetrovou dráhu v co možná nejdelším čase. K úsměvům a dobré náladě tak přibyly i první body do celkového hodnocení. Vyrazili jsme dál údolím Zahořanského potoka směrem do Davle, kde byl další úkol. Cestou přes četné kamenné brody mnozí okusili jejich zrádnost a doslova zjistili teplotu vody. Druhá disciplína pod davelským mostem byla v podstatě tradiční. Házelo se starým kolem do dálky. Někteří ze závodníků takticky vyčkávali, protože s každým hodem se dětský Pionýr pomalu odlehčoval. Výhoda to ale rozhodně nebyla, protože na poslední hody už nebylo torzo kola v podstatě za co chytit. Trať nyní vedla posledním rovinatým úsekem proti proudu Sázavy k pikovickému mostu. Mnohým pomalu začínal opadat úsměv z tváře. Stoupání do Petrova bylo první skutečnou prověrkou fyzických sil. Jenže pořádající jsou hlavy pomazané a tak u hřiště na hřebenech, což je zhruba v polovině kopce, byl připraven třetí úkol. Pravda, tzv. ruský kuželník, kde kuželky byly nahrazeny vychlazenými plechovkami s Velkopopovickým kozlem, není zrovna cyklistickou disciplínou, ale sponzora i většinu účastníků jistě potěšil. Navíc pivko výborně posloužilo k zapití opečených špekáčků, které byly pro zájemce k dispozici. Po této pauzičce zbývalo vyšlapat zbytek kopce na Petrov. Tento úsek byl jediným skutečným, na kterém se závodilo na ostro.

Michal Chlumský z HZS Beroun nenechal ani na chvíli nikoho na pochybách, že jeho účast na mistrovství světa hasičů v horských kolech ve Švýcarsku je víc než zasloužená a s bezpečným náskokem vyhrál. Trasa se za Petrovem stočila vpravo po žluté turistické značce na vyhlídku Třeštibok. Mnohým účastníkům pohled do takového malého posázavského Grand-kaňonu natolik učaroval, že zde vydrželi i více jak čtvrt hodiny. Stejně ale nezbylo nic jiného než sednout na kolo a rychlým sjezdem vyrazit do Bohulib. Odtud opět pěkný kus do kopce až k ostřetinskému obrázku. Po výjezdu z lesa se před námi po několika hodinách opět objevilo Jílové a to už bylo na Radlické hřiště jen kousek. Vrátili jsme se všichni! Pravda, že letos nebylo o pády a defekty nouze, takže mnozí si přivezli i nějakou tu odřeninku či bouli, ale přesto s pocitem povedené akce. Soudím tak alespoň z hojné účasti při večerním posezení, které započalo bezprostředně po vyhlášení výsledků. Závěrem bych chtěl poděkovat Vám, kteří jste se zúčastnili a svým kamarádským přístupem děláte kolečko přesně takové, jaké jsme ho chtěli mít!!!

Poděkování patří i všem co kolečko sponzorují, zejména prodejně Bikesport 007 z Benešova a pivovaru Velkopopovický kozel. Ještě jednou díky a nashle na dalším kolečku, tentokrát již s pořadovým číslem 3.

Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Kolecko_2010/

 

Výsledky po kliknutí na nadpis.

 


PS.: Velký dík Pavlovi Peškovi ml. za perfektní organizaci Kolečka.


 


 

 

  Pozvánka na 2.ročník závodu horských kol pro hasiče, policisty a záchranáře

„Jílovské kolečko“

 

Datum konání:         31. 7. 2010 od 9:00

Místo startu a cíle:   Hřiště FK Radlík

Startovné:                100 Kč

Doporučená výbava:   cyklistická přilba (není podmínkou)

Start na vlastní nebezpečí!

Pořádají:  HZS Jílové u Prahy a  SDH Jílové u Prahy

Závod je určen pro profesionální i dobrovolné hasiče, policisty a záchranáře včetně jejich rodinných příslušníků.

Délka tratě je cca. 25 km a je vedena převážně po lesních a polních cestách krajinou dolního Posázaví v okolí Jílového u Prahy. Na trati bude pro závodníky připraveno několik dovednostních a zábavných úkolů, které budou součástí hodnocení závodu.

Po dojetí do cíle a vyhlášení výsledků bude na místě zajištěno občerstvení a od 16 hodin zahraje rocková kapela „JEŽKOVI VOČI“. Startovné bude vybíráno až v den závodu v prostoru startu.

Přihlášky zasílejte na p.pesek.hasici@seznam.cz .

Žádám Vás o serióznost v přihlašování z důvodu zabezpečení odpovídajícího množství občerstvení. V přihlášce uveďte jméno a organizaci za kterou budete závodit.

Nezapomeňte dobrou náladu!

Případné dotazy na výše zmíněné emailové adrese, nebo na telefonu: 602 181 025

Fotogalerie z minulého ročníku: http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Jilovske_kolecko_MC_I_25.9.2009/

http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Jilovske_kolecko_PP_25.7.2009/

http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Jilovske_kolecko_MC_II_25.7.2009/

 

Partneři akce:

BIKE SPORT 007 Benešov

Velkopopovický  Kozel

HZS Jílové u Prahy a SDH Jílové u Prahy

 


 

Pozvanka na jilovske kolecko nr. II.jpg
big_etikety_87_thumb.png
logo-left.gif

 

 

PS Jílové připravuje jednodenní zájezd autobusem na světovou hasičsku výstavu INTERSCHUTZ  2010 do Lipska.

Plánovaný termín :  8. června 2010 

Předpokládaná cena  (doprava + vstupné) :  okolo  1000,- Kč

V případě zájmu prosíme o zaslání zprávy na e-mail :  ps.jilove@seznam.cz

 

 

 

 

Interschutz 2010.JPG
Plán výstaviště Lipsko.JPG

 


 

SK Hasiči Praha

pořádá  2.ročník závodu

Jarní splutí řeky Sázavy z Týnce n/S do Pikovic

ve čtvrtek  8.dubna 2010

Trať dlouhá  16,3 km včetně  8 jezů

na jedné z nejkrásnějších českých řek.

Po skončení závodu teplé občerstvení

a posezení se zpěvy a tanci v restauraci U Dolejších v Pikovicích.

Více info:  http://www.pozary.cz/rubriky/sport/aktualizace-2-rocnik-jarniho-spluti-reky-sazavy-z-tynce-do-pikovic_22741.html

 


 Článek o akci na Požáry.cz:  http://www.pozary.cz/rubriky/sport/jarni-spluti-sazavy-zhodnoceni-a-vysledky_23161.html

 


Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Jarni_spluti_Sazavy_8.4.2010/

 


 

P1090416.JPG
P1090422.JPG
P1090480.JPG
Děkujeme za návštěvu. Krásný den.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one