Vzpomínka - zrušení stanoviště ZZS v Jílovém u Prahy.

Odstavec z aktualit 2004 na www.zachrannasluzba.cz

1.9. 2004

Méně radostná informace: dnešním dnem končí bez náhrady provoz výjezdového stanoviště v Jílovém u Prahy. Jílové samotné je na hranici patnáctiminutové dosažitelnosti z okolních stanovišť v Davli a v Jesenici, ale další obce v rekreačně exponovaném dolním Posázaví v úseku Luka pod Medníkem - Krhanice mají dost smůlu. Navíc většina výjezdů okolních posádek znamená - s ohledem na vzdálenost nemocnic v Praze nebo v Benešově - i dvouhodinový výpadek a pak už je opravdu zle. Jenom pro zajímavost - stanice profesionálních hasičů v Jílovém samozřejmě zůstává, takže (a předem se omlouvám za závistivou nadsázku kolegům hasičům) o kočky na stromě a hořící popelnice je v regionu i nadále postaráno jak se patří...

Ne 27. leden 2008, 22:05:28 CET