Rychlá záchranná služba na PS Jílové.

Na stanici HZS  v Jílovém u Prahy  sloužila   také od  června 1993 až do září 2004  posádka rychlé zdravotnické pomoci  Záchranné služby ,  kterou provozovala Asociace samaritánů České republiky.   Byl to jeden z prvních případů společné dislokace základních složek IZS.

Jako řidiči – záchranáři zde sloužili na vedlejší pracovní poměr, nebo dohodu také někteří příslušníci HZS.

Za dobu svého působení  zdravotníci ošetřili a převezli k dalšímu léčení do nemocnic v Praze, Benešově, Příbrami, Berouně a Říčanech  mnoho pacientů.

Například v roce 2001  záchranáři vyjeli  celkem k  579  případům .

Bohužel, nedostatek finančních prostředků, donutil ASČR v roce 2004  zrušit  tohoto stanoviště, což vidíme jako velký krok zpět v poskytování  neodkladné zdravotní péče v okolí Jílového.

Společná dislokace těchto základních složek IZS se velmi kladně projevovala  na včasném a kvalitním  řešení krizových situací.

Poznatky a zkušenosti získané společným soužitím a službou u ZS   hasičům pomáhají při poskytování první pomoci u dopravních nehod i při  jiných zásazích, protože v současnosti není výjimkou  15 minutové (někdy i delší) čekání na dojezd vozidel ZS.

Po dobu fungování ZS na naší stanici se zde vystřídalo několik sanitek.  Například Peugeot J5-Metalex, MB 310-Binz, Ford Transit-FCS, MB 310D-Binz, terénní Mercedes G s nástavbou Meisen, VW T4 TDI syncro-FCS, VW T4 TDI-FCS, VW T4 2,4i-FCS, MB Sprinter 416CDI-Montex/FCS, VW LT-FCS  a poslední byl Renault Master 120dCI s vestavbou od firmy FCS Ambulance (viz.foto).

VW T4 2,4i
MB G