2.12.2010 - Požár RD, Studené, Kocoury

2.12.2010 v 10:49 hodin byla jednotka vyslána na požár dřevníku RD do kocourského údolí ve Studeném.

Vyjela směna "B" - CAS 24 Scania - 1 + 3

Šlo o požár uskladněného dřeva pod přístřeškěm, který přiléhal k přístavku s kotelnou a technickým zázemím domku.

Přístup na místo pro těžkou techniku nebyl, z důvodu velké vrstvy sněhu a kluzké komunikace, možný.

Proto bylo po počátečním průzkumu rozhodnuto použít na hašení přenosné kalové čerpadlo, které po dojezdu dalších jednotek doplnilo ještě čerpadlo plovoucí. K dopravě materiálu na místo zásahu bylo využito terénního automobilu souseda. Po příjezdu vyšetřovatele  bylo využíváno jeho vozidlo JEEP.

Postupně byly nasazeny  2 C proudy, pomocí řetězové motorové pily byl rozebrán střešní plášť nad místem požáru a nasazena přetlaková ventilace. Uskladněné dřevo hasiči vynosili mimo přístřešek. Požárem zasažené konstrukce přístavku byly rozebrány.

Při hasebních pracích se nadýchal jeden z majitelů, proto mu byla přivolána ZS, které byl předán k ošetření a odvezen do nemocnice.

Další JPO a složky  IZS:  ZS, JSDH Jílové u Prahy, JSDH Zvole, JSDH Kamenný Újezdec, ZPP HZS Benešov.

Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Pozar_pristavku_RD_Studene_2.12.2010/

Pá 3. prosinec 2010, 09:50:14 CET