Záchrana osoby - Chotouň

14:52 - Záchrana osoby - Chotouň

Zasahovala směna "A" - CAS 24 Scania - 1 + 3

Jednalo se o osobu po pádu z lešení, která zůstala v patře rozestavěného domku bez  odpovídajícího přístupu. Na místě ZS a LZS.

Hasiči  za použití evakuační vany a výsuvného žebříku provedly transport zraněného do vrtulníku LZS.

Další JPO a složky IZS:   Zácranná služba ASČR -  RLP Zbraslav a RZP Davle, Letecká záchranná služba  - Kryštof 01, JSDH Jílové - PP 20 a JSDH Luka pod Medníkem

Foto: http://hasicijilove.rajce.idnes.cz/Zachrana_osoby_Chotoun_9.6.2009/

Zpráva na www.zachranka.cz :

"Záchranáři ve tři hodiny odpoledne zasahovali na Praze - západ u pádu třiadvacetiletého muže z lešení na stavbě rodinného domku. Muž spadl přibližně ze dvou metrů přímo na hlavu a způsobil si vážný úraz hlavy. Na místě zasahoval vůz rychlé lékařské pomoci Asociace samaritánů ČR ze Zbraslavi a záchranáři z Davle. Zdravotnické operační středisko kontaktovalo také Leteckou záchrannou službu z Prahy. Po příjezdu ke zraněnému záchranáři volali na místo ještě také Hasičský záchranný sbor, protože zraněný byl zaklíněn v bezvědomí ve výšce na lešení. Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem, která byla podle záchranářů výborná, byl zraněný vyroštěn a snesen dolů. Léčení a ošetřování zraněného bylo prováděno po celou dobu akce, poté byl muž letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení Fakultní nemocnice Motol."

Út 16. červen 2009, 09:06:36 CEST