Zásahové obleky a obuv pro JPO V.

Do konce letošního roku budou jednotky JPO V  vybaveny novými ochrannými prostředky.
Ochranné oděvy dodá společnost DEVA F-M. s.r.o.
Jde o jednovrstvý ochranný oděv, který odpovídá požadavkům technických norem Evropské unie a svými ochrannými vlastnostmi je zaměřen na ochranu hasiče při požárech ve venkovním prostředí. Vyroben  je z materiálu Nomex.
Oblek je určen pro použití při hašení požárů mimo uzavřené prostory a pro technické zásahy.

Jako dodavatel zásahové obuvi byla vybrána společnost Obuv Špecial, spol. s.r.o.
Zásahová obuv pro hasiče je konstrukčně přizpůsobena různým prostředím při zásahu a je vybavena vnitřní membránou, což je dnes standardní prvek zásahové obuvi u záchranných sborů a odpovídá požadavkům stávajících právních předpisů a norem na uvedenou obuv. Je řešená jako holeňová s možností variabilní úpravy výše nártu nohy.
s03019[1].jpg
Čt 21. srpen 2008, 17:52:46 CEST