Obleky pro práci ve vodě.

Na samém závěru roku 2009 dostala stanice do výbavy 2 kusy suchých obleků pro práci ve vodě - Heavy Light  Rescue (bez ventilů) od finské firmy Ursuit.

Oblek je vyroben z třívrstvého materiálu (nylon-butyl-nylon), který rychle osychá a je velmi lehký, ale pevný a odolný proti protržení.

Přední zip umožňuje oblékání bez cizí pomoci.

Teleskopická konstrukce zaručuje velmi dobrou pohyblivost. Integrované šle udržují kalhoty ve správné výšce a mezinožní pásek stahuje vrchní část obleku dolů. Tato konstrukce také umožňuje používání obleku osobami různých výšek, aniž by byly omezeny  jeho ergonomické vlastnosti. Integrované boty jsou z  4 mm neoprenu.

Oblek má oddělitelnou kuklu a rukavice z neoprenu.

Je opatřen reflexními 3M prvky, které zajišťují dobrou viditelnost.

Pro zajištění vnitřního komfortu je doplněn o podobleky v letním a zimním provedení.

"Obleky Ursuit nejsou určeny pro běžné sváteční použití - pro tento druh zákazníků existuje řada jiných, mnohem levnějších, méně kvalitních, střihově nekomfortních obleků bez nápadu a ducha..."

Pá 1. leden 2010, 17:01:12 CET