Výstroj a výzbroj

Zásahová obuv

Rukavice

Ochranné obleky - chemické

Ochranné obleky - proti sálavému teplu

Ochranné obleky - pro práci ve vodě

Plovací vesty

Svítilny

Jednotka je od roku 1995 vybavena přilbami Gallet F1, Dräger Supra/Gallet F1.

Noví příslušníci  mají  přilby  MSA/Gallet F1SF.

V roce 2011 byly pořízeny přilby MSA/Gallet F2 X-trem, které jsou určeny pro technické zásahy, dopravní nehody,  lesní požáry, práci ve výškách, do ochranných obleků a pro práce na vodě.

V prosinci 2012 byla jedna přilba F2 vybavena sluchátky a ochrannou síťkou pro práci s motorovou pilou.

Dräger Supra/Gallet F1
MSA/Gallet F1 SF
gallet_F2X.jpg

Při zásahu je od 1.11.2007 hasič oblečen v obleku Fireman Tiger od fy. Deva, které jsou v souladu s novelizovanou ČSN EN 469.

Před nimi byly ve výstroji  zásahové obleky Fireman  IV a V.

Na úplném začátku používání nehořlavých ochranných obleků  hasiči  stanice zasahovali v  kabátech od fy. Bristol.

Fireman Tiger
Fireman V
kabát Bristol

Celá stanice je  v současnosti vybavena pracovními obleky PS II v provedení Momex Comfort RS  od fy. Deva.

18_big.jpg

Na stanici se používá více typů zásahové obuvi.

Jde o zásahovou obuv od fy. Haix ve provedení - Fire Flash  a  Fire Flash Pro

a  také  boty   S 03019  od fy.  Obuv speciál s.r.o.  z  Bardějova

Fire Flash
<font size="2">Fire Flash Pro&nbsp;</font>
Fire Flash Pro
Slovensko - Bardějov

Každý hasič má dva druhy rukavic. Jedny vícevrstvé k požárům a druhé s dobrou hmatavostí k technickým zásahům a dopravnám nehodám.

Zásahové rukavice k požárům:

-  Profi line

-  Rupra Abertamy

-  Juba

Rukavice na technické zásahy:

-  Issa

-  Holík

Profi line
Juba
Rupra
Holík - LESLEY.jpg
Issa - Schock 7206.jpg

Obleky :

- OPCH 90 PO

- SOOCO

- Tyvek

- Sunit

OPCH 90
SOO CO
e50ed6491c0007798aa54aab09a3d9ef.jpg

- OL 2

- SPO 2D

Oblek OL 2
Oblek SPO 2D

Používáme svítilny  které lze připevnit na přilbu:

Mag Lite AA v nevýbušném provedení (107 g)

UK Light 4AA (148 g)

MSA/Peli Stealthlite (201 g)

Dále používáme svítilny Streamlight Survivor v LED provedení a svítilny Adalit Adaro L200.

V roce 2011 byla pořízena LED dobíjecí svítilna Streamlight LiteBox E-Flood, s rozptýleným světlem,vodě odolná (IPX4). Světlo dodává 6 ks LED diod C4.

Výkon: 615 lm

Doba svícení:  min. 8 hod

Hmotnost: 3,58 kg

V prosinci 2012 bylo vybavení stanice rozšířeno o LED nabíjecí svítilnu Peli Rals 9420, která je využívána k osvětlení místa zásahu v  místech mimo dosah osvětlení napájeném elektrocentrálou.

Svítilna má světelnou hlavu se dvěmi LED diodami, její konstrukce umožňuje  vytvoření stabilního stativu o výšce cca 150 cm. Je možné ji použít také jako přenosnou svítilnu zavěšenou na ramenním popruhu.

Výkon: vysoký - 1000 lm, nízký - 500 lm

Doba svícení: min. 2 hod na vysoký výkon, min. 4 hod na nízký výkon

Hmotnost: 3,8 kg

Délka:  ve složeném stavu - 736 mm, vysunutá tyč - 1574 mm

Podle vzhledu dostala pojmenování "Číslo 5".

UK 4AA
ML AA
Survivor
L2000
L2000 - ukázka výklopného reflektoru
2400z.jpg
eflood-firebox_enlarged.jpg
"Číslo 5"

9420_case_high_preview.jpg

Stanice byla vybavena novými plovacími vestami od fy.  Hiko Sport.

Jde o typ SAFETY PRO, které jsou určeny  do extrémních podmínek.  Jde o robusní, rozepínací vestu s reflexními prvky, záchraným límcem a kapsami s  velkou nosností.

Vesta má hrudní popruh s přezkou, který  v nejvyšší nouzi člověka unese, je možno za něho přitáhnout plavající osobu ke břehu.

Nenahrazuje však horolezecký úvazek a není určen ke slaňování!!!

Dvojí způsob zapnutí přezky hrudního popruhu podle předpokládaného použití (pevné v případě zatížení popruhu a jednoduché, pro případy kda se nepočítá se zatížením popruhu).

Tato vesta je vyrobena v souladu s novou Evropskou normou  ISO 12402-4.

Základní cena -  3.990,- Kč

Safety-pro.jpg
safety-pro 1.jpg

Na samém závěru roku 2009 dostala stanice do výbavy 2 kusy suchých obleků pro práci ve vodě - Heavy Light  Rescue (bez ventilů) od finské firmy Ursuit.

Oblek je vyroben z třívrstvého materiálu (nylon-butyl-nylon), který rychle osychá a je velmi lehký, ale pevný a odolný proti protržení.

Přední zip umožňuje oblékání bez cizí pomoci.

Teleskopická konstrukce zaručuje velmi dobrou pohyblivost. Integrované šle udržují kalhoty ve správné výšce a mezinožní pásek stahuje vrchní část obleku dolů. Tato konstrukce také umožňuje používání obleku osobami různých výšek, aniž by byly omezeny  jeho ergonomické vlastnosti. Integrované boty jsou z  4 mm neoprenu.

Oblek má oddělitelnou kuklu a rukavice z neoprenu.

Je opatřen reflexními 3M prvky, které zajišťují dobrou viditelnost.

Pro zajištění vnitřního komfortu je doplněn o podobleky v letním a zimním provedení.

"Obleky Ursuit nejsou určeny pro běžné sváteční použití - pro tento druh zákazníků existuje řada jiných, mnohem levnějších, méně kvalitních, střihově nekomfortních obleků bez nápadu a ducha..."