Nový koncept hasičské techniky z Dolního Rakouska.

HLF 1

Podvozek : Iveco Daily 50C17  4x2, Mercedes Benz Sprinter 516

Hmotnost: 5,5 t

Posádka: 1 + 8

Výrobci vestavby:  EMPL, Rosenbauer, Walser

Dýchací technika uložena v opěradlech sedadel

Čerpadlo: vysokotlaké  až 100l/min při 40 bar, pohon od motoru vozidla, nebo samostatným motorem

Nádrž na vodu:  okolo  400 litrů

Ovládání: sběrnicí CAN-Bus

Zařízení pro rychlý zásah: naviják 30 m vysokotlaké hadice s proudnicí Jet

Vybavení uloženo ve výměnných rollkontejnerech

Systém rollkontejnerů umožňuje variabilní využití vozidla - dle použitého kontejneru (se stříkačkou, s kalovými čerpadly, s hadicemi, s vyprošťovacím zařízením, s elektrocentrálou,  se sorbenty, s ženijním nářadím ...)

Manipulace s kontejnery pomocí hydraulického čela s nosností 500 kg, nebo po nájezdech

Další výbava na výsuvných platech - kufříková elektrocentrála, motorová pila …

Výstražné zařízení a osvětlení kabiny, nástavby i okolí vozidla pomocí LED technologie s nízkou spotřebou a vysokou svítivostí.

Vozidlo kategorie HLF1 je jedním z velmi dobrých řešení pro malé jednotky (JPO V), kde je rychlý dojezd dalších JPO (kategorie I a III).

Vozidlo umožňuje jednotce účinně samostatně zasahovat u širokého spektra událostí a včetně menšího hasebního zásahu na vlastním katastru a svým vybavením vhodně doplňuje CAS sousedních JPO při společném zásahu.

Je využitelné také při dopravě na požární sport, pro bezpečný transport osob, jako zázemí u dlouhotrvajících zásahů i jako místo pro velitele zásahu.

HLF 1

b6b57aeb3c.jpg