Professional and volunteer firefighters / Berufs und Freiwillige Feuerwehren

Liga ČR ve výstupu na věž 2007

Honza Neubert celkově na druhém místě Ligy ČR ve výstupu na věž 2007

Souboj o první místo v hodnocení Ligy byl záležitostí již jen Karla Ryla (Ostrava) a Jana Neuberta (Jílové u Prahy). Na třetí místo Ligy bylo ale rovnou pět „uchazečů“!

Pořadatelé nasadili závodníky do rozběhů podle jejich aktuálního pořadí v lize a tak mnohé souboje byly opravdovou lahůdkou.

Karel Ryl si v přímém duelu s Janem Neubertem v prvním pokuse časem 14,46s pojistil celkové vítězství Ligy 2007, Honzův čas 14,59s stačil na třetí místo v hradeckém bodování Ligy.

Hradecký závod pokračoval tradičními vyřazovacími souboji do kterých postoupilo 16 nejlepších závodníků, šestnáctý postupový čas byl 15,63s.

Žádná velká překvapení se nekonala, pouze plzeňský Jindřich Harasimovič vyřazoval postupně své soupeře - v prvním kole Marka Jarůška, v druhém Jaroslava Žitného a nakonec mohl v semifinále vyřadit i Karla Ryla - nedokázal však využít Karlovy chyby při výhozu do 3 patra a chyboval také.

Finálový rozběh byl krásným představením špičkového požárního sportu – časem 14,37s vyhrál,(přes zaváhání při výhozu do  druhého patra), Karel Ryl, druhý skončil v čase 14,48s Jan Neubert.

Šestým závodem pokračovala po letní přestávce Liga ČR ve výstupu na věž 2007.

Skvěle připraveni přijeli do Zlína lídr Ligy Karel Ryl z Ostravy a Jan Neubert z Jílového, který jako jediný drží v letošním roce s Karlem krok.

Ligové hodnocení po prvních dvou rozbězích znovu vyhrál Karel RYL a dosáhl již pátého vítězství v řadě za sebou.

Za skvělý výkon 14,25s si připsal 8 bodů za vítězství.
„Čtrnáckou“ se ještě blýskl Jan Neubert (14,61s) – 7 bodů za druhé místo.

Až poslední závod Ligy 2007 v Hradci Králové rozhodne o vítězi. Bude to Karel a nebo Honza.
Třetí místo může ale obsadit dokonce 5 závodníků.
Rozuzlení až v posledním závodě - to bude opravdu vyvrcholení Ligy 2007.

V Českých budějovicích vybojoval Honza Neubert třetí místo ( 14,59s) a v celkovém hodnocení je na druhém místě.

Závodníkům začaly prázdniny a další závod se bude konat až 10. srpna ve Zlíně.

Čtvrtý závod Ligy ČR ve výstupu na věž 2007 měl již potřetí za sebou stejného vítěze - Karla RYLA z Ostravy. Ziskem osmi ligových bodů se Karel probil na čelo Ligy 2007 a převzal od Jana Neuberta (Jílové u Prahy) zlatou přilbu vedoucího závodníka. Karel má stejně bodů jako Honza, ale lepší počet umístění (tři vítězství).

Krchlebský závod pokračoval tradičně dalším, třetím pokusem a pro konečné hodnocení závodu se sčítaly 2 lepší časy. V třetích pokusech nejlepší výkon předvedl Honza Neubert (14,28s), Radek Vyvial (14,58s) a Libor Šťastný (14,71s).
V tomto celkovém hodnocení Krchlebské věže zvítězil
Jan Neubert (28,58s) před Radkem Vyvialem (29,07s) a Jaroslavem Žitným (29,35s).

Krásným zakončeným bývá v Krchlebech závod dvojic na jednom žebříku, takzvaná mašinka, která je velkou atrakcí pro přítomné diváky - a i závodníci se na závěr sportovního dne pobaví.Startují dvojice závodníků, které se formou vyřazovacích bojů propracovávají postupně až do finále. Cenu pro vítěze si odvezli Karel Ryl a karvinský David Sejkora.

Celý článek na :

Třetí závod závodu Ligy ČR ve výstupu na věž 2007 v Plzni měl několik výrazných momentů.
Prvním byla neúčast dosavadního lídra Ligy, kolínského Radka Vyviala, který se ze studijních důvodů závodu nezúčastnil a přišel o vedení v Lize 2007.
111 závodníků se postavilo na start třetího závodu Ligy ČR ve výstupu na věž 2007 v Plzni. Již první rozběhy přinesly divákům krásné zážitky v podobě šesti výkonů pod hranici 15s.
Vedení se po prvním kole ujal stále se lepšící Jan Neubert z Jílového u Prahy (14,32s) před ostravským Karlem Rylem (14,38s) a blanenským Markem Jarůškem (14,52s). Čtrnáctky divákům předvedli ještě Libor Šťastný z Třebíče (14,87s), Jakub Pěkný 14,98s) a Martin Provazník z Plzně (14,99s).
V druhém kole viděli diváci dva nádherné souboje, nejprve Jaroslav Hrdlička (Domažlice) proti Martinu Provazníkovi (Plzeň). Oba závodníci svedli vyrovnaný souboj a došlápli v čase Jaroslav (14,52s) a Martin (14,88s).
Druhý souboj opravdu nadchl – Karel Ryl a Jan Neubert předvedli velkou parádu a diváci zabouřili oprávněně.Karel časem 13,87s znovu pokořil bájnou hranici 14s, Honza  Neubert časem 14,13s zalezl své letošní maximum a stal se novým nositelem zlaté přilby Ligy pro vedoucího závodníka.

V Ústí nad Orlicí startovala kompletní osmička vedoucích závodníků Ligy 2007 a celkově 118 závodníků včetně pěti veteránů nad 40 let.

První místo obsadil Karel Ryl z Ostravy časem 13,85 s, druhé ligové místo vybojoval Jan Neubert z Jílového u Prahy (14,39s), čtvrté blanenský Marek Jarůšek (14,59s), páté třebíčský Libor Šťastný (14,75s), šesté kolínský Radek Vyvial, který o jediný bod udržel vedení v Lize (14,85s) a poslední jeden bod za osmé místo získal pelhřimovský Vladimír Janko (14,89s).

První závod Ligy ČR ve výstupu na věž 2007  11. května v Karlových Varech výrazně a negativně ovlivnilo počasí - pro silnou vichřici byla soutěž po prvních rozbězích v zájmu bezpečnosti závodníků ukončena. Do hodnocení se, podle pravidel Ligy, započítává pořadí po tomto jednom pokusu.

Do Karlových Varů přijelo závodit 107 závodníků a 6 veteránů

Závod vyhrál kolínský Radek Vyvial (14,66s) před Vladimírem Jankem z Třebíče (15,15s) a Liborem Šťastným z Třebíče a Martinem Provazníkem z Plzně, kteří shodným časem 15,35s obsadili třetí místo. Jan Neubert skončil až na šestém místě s časem 15.43s.