Jílovské kolečko 2010.

Druhé „kolečko“ je minulostí.

Poslední červencovou sobotu pořádaly oba jílovské hasičské sbory (SDH a HZS) již druhý ročník cyklisticko-zábavného podniku pod názvem Jílovské kolečko, určeného pro členy IZS a jejich rodinné příslušníky.

Zatím, co loni vyrazilo na cesty do okolních lesů 52 cyklistů, letos nás již jelo 66. Konkrétně 41 mužů, 18 žen a 7 dětí z 11 dobrovolných sborů, 5 stanic HZS a záchranáři z ASČR. Pravda že tři nejmenší děti se pouze vezli v sedačkách, ale o to náročnější to měli tatínci. Pomyslný start i cíl byl na radlickém hřišti, za což patří tamním fotbalistům velký dík.

Ještě než se vydal peloton na nástrahy asi 25 km dlouhé tratě, musel se náležitě rozcvičit. Stejně jako loni se této role ujal Petr Erban a co by Bořek Šípek předvedl opět parádní vystoupení. Pak již všichni osedlali své stroje a vydali se přes Libeř do Zahořan, kde byla na návsi před hospodou připravena první soutěž. Úkolem bylo přejet asi desetimetrovou dráhu v co možná nejdelším čase. K úsměvům a dobré náladě tak přibyly i první body do celkového hodnocení. Vyrazili jsme dál údolím Zahořanského potoka směrem do Davle, kde byl další úkol. Cestou přes četné kamenné brody mnozí okusili jejich zrádnost a doslova zjistili teplotu vody. Druhá disciplína pod davelským mostem byla v podstatě tradiční. Házelo se starým kolem do dálky. Někteří ze závodníků takticky vyčkávali, protože s každým hodem se dětský Pionýr pomalu odlehčoval. Výhoda to ale rozhodně nebyla, protože na poslední hody už nebylo torzo kola v podstatě za co chytit. Trať nyní vedla posledním rovinatým úsekem proti proudu Sázavy k pikovickému mostu. Mnohým pomalu začínal opadat úsměv z tváře. Stoupání do Petrova bylo první skutečnou prověrkou fyzických sil. Jenže pořádající jsou hlavy pomazané a tak u hřiště na hřebenech, což je zhruba v polovině kopce, byl připraven třetí úkol. Pravda, tzv. ruský kuželník, kde kuželky byly nahrazeny vychlazenými plechovkami s Velkopopovickým kozlem, není zrovna cyklistickou disciplínou, ale sponzora i většinu účastníků jistě potěšil. Navíc pivko výborně posloužilo k zapití opečených špekáčků, které byly pro zájemce k dispozici. Po této pauzičce zbývalo vyšlapat zbytek kopce na Petrov. Tento úsek byl jediným skutečným, na kterém se závodilo na ostro.

Michal Chlumský z HZS Beroun nenechal ani na chvíli nikoho na pochybách, že jeho účast na mistrovství světa hasičů v horských kolech ve Švýcarsku je víc než zasloužená a s bezpečným náskokem vyhrál. Trasa se za Petrovem stočila vpravo po žluté turistické značce na vyhlídku Třeštibok. Mnohým účastníkům pohled do takového malého posázavského Grand-kaňonu natolik učaroval, že zde vydrželi i více jak čtvrt hodiny. Stejně ale nezbylo nic jiného než sednout na kolo a rychlým sjezdem vyrazit do Bohulib. Odtud opět pěkný kus do kopce až k ostřetinskému obrázku. Po výjezdu z lesa se před námi po několika hodinách opět objevilo Jílové a to už bylo na Radlické hřiště jen kousek. Vrátili jsme se všichni! Pravda, že letos nebylo o pády a defekty nouze, takže mnozí si přivezli i nějakou tu odřeninku či bouli, ale přesto s pocitem povedené akce. Soudím tak alespoň z hojné účasti při večerním posezení, které započalo bezprostředně po vyhlášení výsledků. Závěrem bych chtěl poděkovat Vám, kteří jste se zúčastnili a svým kamarádským přístupem děláte kolečko přesně takové, jaké jsme ho chtěli mít!!!

Poděkování patří i všem co kolečko sponzorují, zejména prodejně Bikesport 007 z Benešova a pivovaru Velkopopovický kozel. Ještě jednou díky a nashle na dalším kolečku, tentokrát již s pořadovým číslem 3.

Foto: http://hasicijilove2010.rajce.idnes.cz/Kolecko_2010/

Výsledky po kliknutí na nadpis.

PS.: Velký dík Pavlovi Peškovi ml. za perfektní organizaci Kolečka.

Výsledková listina:

Celkové pořadí muži:

1.místo: Šimek Pavel               HZS Beroun

2.místo: Brabec Vladimír         SDH Jílové

3.místo: Bambula Miroslav     SDH Průhonice

Celkové pořadí ženy:

1.místo: Přibylová Petra          SDH Dolní Jirčany

2.místo: Malířová Andrea        HZS Beroun

3.místo: Krupičková Irena       SDH Zvole

Celkové pořadí děti:

1.místo:Tomeček Jakub          SDH Čelákovice

Tomeček Ondřej        SDH Čelákovice

2.místo: Přibyl Jan                   SDH Dolní Jirčany

3.místo: Erbanová Kateřina    SDH Luka p. Med.

Nejmladší účastníci:

Matýsek Hopp              HZS Jihlava